Genel

En İyi Yabancı Dizi Sıralaması

Özellikle son zamanlarda popüler bir hale gelen yabancı dizilere karşı ilgi oldukça büyüktür. Bundan dolayı sizler için IMDB sıralamasında yer alan en iyi 5 yabancı diziyi sıralamaya çalıştığım bu yazıyı okumanızı tavsiye ediyorum. Günümüzde özellikle hangi yabancı diziyi izlesem? tarzı sorularla çok fazla karşılaşıyoruz. Sizde bu yazı sayesinde buna en iyi şekilde cevaplar bulabilirsiniz. İşte en iyi 5 yabancı dizi şu şekildedir;

1- Game Of Thrones

Türkçe adı ile taht oyunları sadece Türkiye’de değil pek çok ülkede oldukça hoş övgüler ile karşılanmıştır. Tarihi ve fanatikliği en diplerine kadar yaşatan eşsiz dizilerden birisidir, diyebiliriz. Çekimleri İrlanda, İzlanda ve bunun gibi faklı ülkelerde gerçekleşmiştir. Konu olarak yedi krallıktan bahseden bu dizi oldukça sürükleyicidir.

2-Stranger Things

Özellikle son zamanlarda hızlı bir rekor kırarak gündemde en çok sevilen yabancı dizilerden birisi olmuş durumda. Küçük bir çocuğun kaybolmasını ve korkutucu bir hikâyeyi anlatmakta olan kaliteli dizilerden birisi. İlk 2 sezonunda büyük bir başarı yakalayan Netflix dizisinin 3.sezonunu herkes gibi bende büyük bir merak ve sabırsızlıkla bekliyorum.

3-House MD

Oldukça sürükleyici bir dizidir. Medikal drama tarzındaki dizide baş roldeki Doktor House kuşkucu yapısıyla karşılaşılan olaylara çözümler bulmaktadır. Sherlock Holmes’ten esinlenmeler olan dizi 2004-2012 yılları arasında 8 sezon yayınlanmıştır.

4-The Office

Komedi kategorisinde yer almakta olan The Office dizisi 2 adette ödüle sahiptir. Bir şirkette gerçekleşmekte olan komik olayları seyirci ile buluşturmaktadır.

5-Silicon Valley

Bir adamın bir algoritma bulması ile birlikte gerçekleşen olayların anlatıldığı dizidir. Piyasa da pek çok girişimcinin hayatta kalma çabalarını izleyicilere sunan oldukça komik bir dizidir. 1980’lerde geçen dizide bilgisayar programcısı olan asosyal, dışarıya kapalı bir kişi ile onun beş arkadaşının kara mizah hikayesini izleyebilirsiniz.

 

Not: Liste IMDB’nin en iyi 5 dizisini gösterdiğinden aslında benim en çok beğendiğim dizileri liste dışında bırakmak zorunda kaldım. Bir gün nasip olursa bunlar için ayrı ayrı yazılar yazmayı düşünüyorum. Bu diziler hangileri mi? Benim için yabancı diziler arasında fenomen olan Lost, yine ilk 4 sezonunu 10 gün gibi kısa bir sürede tamamladığım Prison Break ve nasıl bir hayal gücünün eseri olduğuna inanamadığım hala büyük bir keyifle izlediğim The Walking Dead.

 

 

 

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı