BİLGİLER

Kalça İnceltmeye Faydalı Egzersizler

Popo Kaldırma Hareketleriyle Forma Girebilirsiniz

Evde Kalça Kaldırma Hareketleri

Pilates hareketleri vücudu şekillendirerek şekillendiği için kilo verme egzersizlerinde en kalıcı ve sağlıklı hareketlerden biri olarak kabul edilir. Tek başına kilo kaybı vücudun şeklini bozar. Bu yüzden kalça sıkılaştırma ve kaldırma hareketlerinin uzun vadede inanılmaz derecede iyi çalışacağını söyleyebiliriz. Şimdi size evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir kalça estetiği sunacağız. İsterseniz sırayla kontrol edelim:

Çömelme – Squat

“Çömelme” dediğimiz ama spor salonlarında “çömelme” olarak bilinen pilates dersi harika bir hareket çünkü aynı zamanda vücuttaki en fazla sayıda kası çalıştırıyor! Bacak, kalça, karın ve bel başta olmak üzere birçok kası aynı anda harekete geçirmesi nedeniyle en önemli kalça germe ve sıkılaştırma hareketlerinden biridir.

Squat ile kalça inceltme

Squat, düğünden önce forma girmek ve popoyu şekillendirmek için ideal bir ev egzersizidir. Özellikle gelinlik modeliniz balık veya düz kesim ise kabarık gelinlik giyen gelinler kadar rahat hissetmeyebilirsiniz.

Bu kalça kaldırma egzersizini yaparken dizleri ve belinizi felç etmemek için akılda tutulması gereken birkaç nokta vardır:

  • Omuz hizasında bacaklar açık olmalıdır.
  • Baş aşağı değil, yukarı ve öne doğru bakmalıdır.
  • Çömelme sırasında kalça mümkün olduğunca geriye doğru hareket etmelidir. (Hayali bir sandalyede olduğu gibi)
  • Çömelirken dizler ayak parmaklarınızın önünde olmamalıdır.

Tek ayakla çömelme

En etkili kalça kaldırmalarından biri olan tek bacaklı çömelme, normal bir çömelmeden daha zordur. Burada tüm ağırlığımızı tek ayakla taşımalıyız. Bu yüzden aynı zamanda iyi bir ısınma ve zindelik gerektirir.

Tek ayak ile comelme hareketi

Eller birbirine paralelse ve öne doğru çıkarsa, eğilip kalktığımızda güç verir veya siz de resimdeki gibi birbirine kenetleyerek güç elde edebilirsiniz.

İsterseniz eğilip ayağa kalkarken boş bacağınızı öne doğru esnetebilir, isterseniz boş bacağınızı bir torba gibi çevirip diğer bacağınızın üzerine koyabilirsiniz.

Kalça Sıkılaştırma İçin Süperman Uçuş Hareketi

Süpermen, kalça kaldırma hareketleri arasında bir sonraki kalkış. Pelvis üzerinde kalarak yapılan bu hareket, karın kaslarını kullanmanızı gerektirir, aynı zamanda popoyu sıkarak güç de çekmenizi gerektirir. Kalça sıkılaştırmada bu hareketin üzerine yoktur.

Supermen hareketi nasil yapilir

Geri tekme

Kalça eritme hareketlerinde en etkili yöntemlerden biri olan geri tepme hareketinin ana noktası, vücudu mümkün olduğunca sabit tutmak ve ayağın tabanı havaya karşı sanki bacağını geriye ve yukarı kaldırmaktır. Omuzlarınızı, belinizi ve sırtınızı sabit tutmalısınız.

Geri tekme hareketi

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı